Tribute to Hovhanness Hajinyan – film

https://fb.watch/gnMjDMZi2j/

19 października 2022 przypada druga rocznica śmierci ormiańskiego aktora, który 9 lat temu pobił rekord Guinnessa w pokojowym uścisku dłoni z Turkiem. Hovo zginął w wojnie 44-dniowej zastrzelony przez tureckiego żołnierza.

„Nie dało się go nie lubić, był bardzo promienną, szczerą osobą. Sprawiał wrażenie anioła, jakby nie był z tego świata. Zawsze się uśmiechał, żartował, zawsze miał dobry humor. Nigdy nie widziałem go smutnego.” – mówi Zhirayr Dadasyan, dyrektor artystyczny Երևանի Մնջախաղի Պետական Թատրոն | Yerevan State Pantomime Theatre

Nasz Instytut, we współpracy z Wrocławski Teatr Pantomimy – Wroclaw Mime Theatre dzięki dofinansowaniu MSWiA przygotował projekt upamiętniający tą wyjątkową osobowość.

Projekt składał się z otwartych warsztatów teatralnych prowadzonych we Wrocławiu przez Zhirayr Dadasyana, którego uczestnicy stworzyli impresję choreograficzną do video klipu. Muzykę i słowa skomponował zespół @ATME w składzie Piotr Guliński (gitara), Adrian Nejman (bass), Łukasz Pawełoszek (wokal, lyrics), Paweł Zborowski (perkusja).

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.